whisking: kako miješati kreme, serume i ulja
Šta je whisking?
Nekada nam je koža masna i treba puno vlage. Drugih dana se guli i zateže pa možda treba malo masnije proizvode za njegu. Zahvaljujući novom trendu njege kože whisking, nije potrebno neprestano nabavljati nove kreme. Umjesto toga, iz dana u dan miješajte svoje omiljene proizvode koje već imate. Umjesto da proizvode nanosite sloj po sloj kao kod metode layeringa, možete ih miješati izravno na dlanu. Da bi to uistinu koristilo koži, potrebno je obratiti pažnju na nekoliko stvari.
Kako funkcioniše trend ljepote whisking?
Čišćenje je i dalje prvi korak. Nakon čišćenja koriste se proizvodi usmjereni prema savršenoj, individualno prilagođenoj njezi. Najbolji učinak postiže se kada klasične hidratantne kreme čine bazu, a miješaju se s uljima, serumima i ampulama. Ulja mogu laganu kremu učiniti bogatijom te tako pridonijeti umirenju i hranjenu kože. Serumi obično sadrže veće koncentracije aktivnih sastojaka, poput peptida i vitamina koji se u kombinaciji s osnovnim proizvodima za njegu nježno integriraju, otpuštajući svoje djelovanje. Također, vrlo vodene, lagane ampule s posebno puno aktivnih sastojaka mogu dnevnu ili noćnu kremu obogatiti hranjivim ekstraktima. Važno: pazite na to da su vam ruke čiste i nemojte napravljene mješavine čuvati u posudama, nego ih odmah potrošite. U protivnom se lako mogu stvoriti bakterije.
Na šta treba obratiti pažnju kod whiskinga?
Oprez je potreban kod specijalnih krema s iritantnim sastojcima i kiselinama. Ako, na primjer, koristite noćnu kremu s anti-aging sastojkom retinolom (vitamin A), ne biste trebali dodavati proizvode s kiselinama, poput glikolne, AHA ili BHA, jer kombinacija može iritirati kožu. Također, medicinska njega ili proizvodi za liječenje akni nisu prikladni za miješanje.